Cześć z tej strony Patrycja i Adam Długoszowscy, jesteśmy architektami, prowadzącymi bloga i sklep ProjektStodola.pl, prywatnie rodzicami trójki dzieci i maniakami wszelkiego sportu 🙂

W naszej drodze zawodowej pracowaliśmy zarówno w Polsce i zagranicą przy obiektach o różnorodnej skali i funkcji. Od 2013 roku prowadzimy własne biura projektowe, a 6 lat temu stworzyliśmy blog Projekt Stodoła dotyczący nowoczesnych domów typu stodoła.

Projekt Stodoła to blog i sklep z projektami dotyczący nowoczesnych energooszczędnych domów typu stodoła. Początkowo była to relacja z powstawania naszego modelowego projektu Stodoła M, który jest również naszym domem prywatnym. Na blogu pokazaliśmy cały etap powstawania od pierwszych szkiców, później poprzez projekt i budowa, aż do wykończenia, tarasu, ogrodu. Opisaliśmy wszystkie założenia i dylematy, które towarzyszyły nam na każdym z tych etapów. Obecnie sprawdzamy jak założenia, rozwiązania i materiały zastosowane do budowy sprawdzają się w praktyce.

Tak powstał pierwszy Projekt Stodoła M, na bazie naszego domu prywatnego/modelowego, i którego budowę w całości opisaliśmy na tym blogu, każdy etap wraz z jej kosztami. Wszystkie wpisy znajdziesz tutaj

Zobacz też Projekt Stodoła M w odcinku „Pomysłu na dom” z naszym udziałem:

Następnie zaczęły powstawać kolejne projekty, które są odzwierciedleniem tego na co stawiamy nacisk podczas projektowania domów mieszkalnych. Nowoczesność osiągana poprzez prostotę i minimalizm, unikalność, a zarazem bezkompromisowość.

Projektujemy domy w jakich sami chcielibyśmy mieszkać. Naprawdę.

Zwracamy uwagę na to, by dom był tani budowie oraz w eksploatacji, bezobsługowy. Ale nie za wszelką cenę. Zależy nam zawsze na dobrym stosunku ceny do jakości oraz na rozwiązaniach, które będą generowały możliwie najmniejsze koszty w użytkowaniu.

Dzisiaj, gdy już od 4 lat mieszkamy w  Stodole M,  możemy śmiało powiedzieć, że założenia, które przyjęliśmy i których się trzymaliśmy poprzez budowę, sprawdziły się. Budynek jest ekonomiczny w utrzymaniu, bezobsługowy, a budowa nie zrujnowała naszego budżetu, zamknęliśmy się w kwocie 420 tys. zł do stanu deweloperskiego (zakończenie budowy 2018 rok, wszystkie koszty w zakładce koszty budowy). Nasze cykliczne wydatki na eksploatację domu, wynoszą 218 zł miesięcznie w skali roku. Możecie sprawdzić w zakładce rachunki, gdzie publikujemy nasze coroczne zużycia mediów, zyski z fotowoltaiki oraz zużycie pozostałych mediów. Obecne tendencje wzrostowe na rynku materiałów budowlanych sprawiają, że te założenia są tym bardziej aktualne.

Od 6 lat prowadzimy blog Projekt stodoła.pl, od 12 lat własne biura projektowe (Badarchitekci i Bofo), w którym tworzymy projekty indywidualne i projekty wnętrz. Naszego bloga miesięcznie odwiedza 30 tysięcy osób, codziennie pomagamy osobom w różnych dylematach budowlanych, prowadzimy grupę budowlaną dla 85 tysięcy osób. Stworzyliśmy sklep, w którym obecnie jest 26 naszych autorskich projektów dostosowanych do różnych działek. W tamtym roku sprzedaliśmy ponad 100 projektów stodół, które aktualnie budują się w całej Polsce. Wystąpiliśmy w programie „Pomysł na dom„, oraz produkcji Canal + „Zbudujemy ten dom”

Opisujemy naszą budowlaną drogę i bieżącą pracę architektoniczną, inspirujemy, dzielimy się konkretami, pokazujemy jak dane rozwiązanie projektowe sprawdza się w praktyce. Staramy się dostarczać obiektywnych treści, ale mamy własne, subiektywne zdanie na dany temat. Wiele elementów sprawdziliśmy i dalej sprawdzamy na własnej skórze.

Nasz zespół tworzą profesjonaliści. Projekt Stodoła, współpracuje z architektami, konstruktorami oraz projektantami branżowymi jako interdyscyplinarny zespół.

Witamy Cię na naszej stronie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wpisami. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba i zostaniesz z nami na dłużej. Zawsze możesz się z nami skontaktować, zajrzyj wtedy tutaj: Kontakt lub jesteś zainteresowany naszymi usługami na zakładkę Usługi – Co możemy dla Ciebie zrobić? I Projekty domów gdzie znajdziesz nasze projekty gotowe domów jednorodzinnych typu nowoczesna stodoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Mogą Cię również zainteresować:

Pozostańmy w kontakcie

Jeśli nie chcesz przegapić żadnego wpisu. Zapisz się do naszego newslettera, przesyłamy tylko konkrety i aktualne promocje.

Przy zapisie otrzymasz prezent darmowego e-book’a

Klucz do domu No.1 czyli 7 elementów, na które warto zwrócić uwagę projektując dom lub wybierając projekt typowy

Co słychać w Stodole