Domy szkieletowe stają się coraz bardziej popularne.  Realizacja Nowoczesnej stodoły wg Projekt domu Stodoła M+   właśnie w konstrukcji szkieletowej. Nasz modelowy budynek, to średniej wielkości dom z poddaszem , dużym garażem i dodatkowym pomieszczeniem garażu. Elementem charakterystycznym są wystające okapy chroniące przed przegrzewaniem oraz umożliwiające pasywne ogrzewanie. Okapy dodają zarazem nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Budynek został wykończony deskami drewnianymi, na dachu i jednej ścianie została położona blacha na rąbek stojący.

Budynek został wykonany w technologii szkieletu drewnianego przez firmę Drewtor z Torunia. Zobaczcie sami na efekty.

Domy szkieletowe. Technologia

Na przestrzeni lat technologia szkieletu drewnianego stała się popularną metodą w budownictwie jednorodzinnym, szczególnie w konstrukcji domów szkieletowych. Polega ona na wykorzystaniu drewnianego szkieletu jako głównej konstrukcji budynku, zastępując klasyczne metody murowane. Charakteryzuje się wyjątkową lekkością, elastycznością oraz szybkością w budowie, a także posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest coraz bardziej preferowaną opcją przez inwestorów.

Domy szkieletowe oparte na technologii szkieletu drewnianego składają się z konstrukcji ramowej z drewnianych belek lub profili, które tworzą szkielet nośny budynku. Pustą przestrzeń wypełnia się izolacją termiczną, a zewnętrzne i wewnętrzne ściany są montowane na ramie szkieletu. Ta konstrukcyjna elastyczność umożliwia łatwe dostosowanie projektu do indywidualnych potrzeb klienta.

Domy szkieletowe. Zalety

Główne zalety domów szkieletowych opartych na technologii szkieletu drewnianego obejmują:

1. **Szybkość budowy:** Proces konstrukcyjny jest znacznie szybszy w porównaniu z tradycyjnymi metodami murowanymi, co redukuje czas potrzebny na ukończenie budynku.

2. **Lekkość konstrukcji:** Drewno jako materiał budowlany jest lekkie, co ułatwia transport i montaż elementów konstrukcyjnych, a także może zmniejszyć koszty fundamentów.

3. **Elastyczność projektowa:** Technologia szkieletu drewnianego umożliwia łatwe wprowadzanie zmian w projekcie, co pozwala na indywidualne dostosowanie domu do preferencji klienta.

4. **Izolacja termiczna:** Odpowiednia izolacja wewnątrz szkieletu zapewnia wysoką efektywność energetyczną, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

5. **Ekologia:** Drewno jest materiałem naturalnym i przyjaznym dla środowiska, co sprawia, że domy szkieletowe są bardziej ekologiczne niż budynki wykonane z innych materiałów.

6. **Estetyka:** Dzięki technologii szkieletu drewnianego łatwiej jest osiągnąć różnorodne style architektoniczne, co daje większe możliwości aranżacyjne.

Domy szkieletowe. Koszt

Cena budowy domów szkieletowych w porównaniu do tradycyjnych budynków murowanych może być zróżnicowana. Na ogół początkowy koszt budowy domu szkieletowego może być nieco niższy, ze względu na szybszy proces budowy i lżejsze materiały, jednakże długoterminowe oszczędności na kosztach energii mogą sprawić, że domy szkieletowe staną się bardziej opłacalną opcją.

Podsumowując, technologia szkieletu drewnianego w budownictwie jednorodzinnym, zwłaszcza przy konstrukcji domów szkieletowych, zyskuje coraz większą popularność z uwagi na swoje liczne zalety. Pomimo pewnych wad, właściwie zastosowana i zabezpieczona konstrukcja szkieletu drewnianego może stanowić solidne, energooszczędne i estetyczne rozwiązanie dla osób poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych domów.

Budynek, pięknie konsekwentnie wybudowany, zgodnie z z założeniami autorskimi. Co sądzicie o tej realizacji dajcie znać w komentarzach?

słowa kluczowe: projektstodoła; ; domy szkieletowe; nowoczesna stodoła; dom prefabrykowany; realizacje; realizacja; nowoczesna stodoła; dom stodoła; stodoła M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Mogą Cię również zainteresować:

Pozostańmy w kontakcie

Jeśli nie chcesz przegapić żadnego wpisu. Zapisz się do naszego newslettera, przesyłamy tylko konkrety i aktualne promocje.

Przy zapisie otrzymasz prezent darmowego e-book’a

Klucz do domu No.1 czyli 7 elementów, na które warto zwrócić uwagę projektując dom lub wybierając projekt typowy

Co słychać w Stodole