PROJEKT MOŻESZ ZAKUPIĆ POPRZEZ NASZ SKLEP, ZNAJDUJE SIĘ TAM RÓWNIEŻ AKTUALNY OPIS PROJEKTU

Projekt Stodoła L+ [272m²]

 

228,33 m² + 40,46 m² garaż

  • Powierzchnia użytkowa                                                            268,79 m²
  • Powierzchnia zabudowy budynku                                          258,687 m²
  • Wysokość budynku w kalenicy                                                8,38 m
  • Kąt nachylenia dachu                                                                45°
  • Powierzchnia dachu skośnego budynku                                304,095 m²
  • Ogrzewanie- pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe.
  • Szerokość elewacji frontowej                                                  15,665 m
  • Długość elewacji bocznej (bez okapu)                                    24,74 m

WIZUALIZACJE:


BRYŁA:

Prosty dom dwukondygnacyjny typu nowoczesna stodoła z poddaszem użytkowym, na planie prostokąta, przykryty dwuspadowym, symetrycznym dachem o kącie nachylenia 45°.  Do bryły głównej budynku, od strony wjazdowej, dostawiono bryłę garażu o płaskim dachu.  Budynek utrzymany w jednolitej i minimalistycznej stylistyce. Przełamaniem jej jest duża, szklana fasada z wysuniętym dachem od strony tylnej ściany szczytowej. Fasada podzielona jest na dwie części umożliwiając montaż w dolnej części żaluzji fasadowych. Nad górną częścią wysunięty dach ogranicza penetrację promieni słonecznych oraz tworzy zadaszenie nad tarasem.Budynek posiada bardzo prosty układ konstrukcyjny opierający się na czterech osiach, prosty dwuspadowy dach i  betonowy prefabrykowany strop. Sprawia to, że dom jest łatwy i ekonomiczny w budowie.

Naturalna elewacja budynku z zastosowaniem drewna zakonserwowanego poprzez opalanie. Zastosowano dwa typy desek- deski jasne naturalne i białe bielone. Technika opalania pozwala ochronić drewno przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi. Istnieje możliwość dopasowania materiałów tak, by nawiązać do lokalnego kontekstu lub indywidualnych upodobań inwestora.

Projekt bazowy dopasowany jest do działek z widokiem od strony tylnej ściany szczytowej. Poszczególne warianty zostały przedstawione poniżej.  Urbanistycznie budynek najlepiej pasuje do działki z wjazdem od zachodu lub wschodu, wtedy dłuższa połać budynku skierowana jest w kierunku południowym, dogodnie dla lokalizacji fotowoltaiki. Korzystne jest również usytuowanie na działkach z wjazdem od północy (Wariant 1). Budynek można dostosować również do działki z wjazdem od południa– przeniesienie bramy garażowej i drzwi wejściowych na dłuższą ścianę budynku. woczesna stodoła

 

Projekt dostępny jest także w wersji lustrzanego odbicia.


FUNKCJA:

Rozbudowana i powiększona wersja Stodoły L. Budynek posiada prosty, czytelny układ funkcjonalny. Zadaszona strefa prowadzi do budynku. W strefie wejściowej znajduje się wygodny wiatrołap połączony z dwustanowiskowym garażem . Całość rozplanowana jest na jednej osi komunikacyjnej zakończonej salonem. Przeszklenia doświetlają przestrzeń powiększając ją oraz zapewniając połączenie z działką i tarasami.  W pierwszej części domu zlokalizowano dwa pokoje z łazienką, pomieszczenie techniczne oraz pokój biurowy. Rozkład parteru możliwy jest jest jeszcze w drugim wariancie, z dużą sypialnią Master, niezależną łazienką i garderobą -.Na końcu budynku znajduje się kuchnia połączona z jadalnią i salonem. Wygodna, przestronna kuchnia z dużą wyspą wyposażona jest w spiżarnię. Salon otwarty jest na pełną wysokość do konstrukcji dachu oraz otwiera się na taras i  działkę poprzez duże przeszklenia od dwóch stron budynku. Fasada podzielona jest na dwie części, umożliwiając montaż na dolnej części żaluzji fasadowych, a nad górną częścią wysunięty dach ogranicza penetrację promieni słonecznych oraz tworzy zadaszenie nad tarasem. Obudowanie tarasu pozwala także na prywatność w przypadku niewielkiej odległości do bocznych granic działki i sąsiedniej zabudowy oraz osłania przed wiatrem. Zabudowę meblową planuje się we wnękach salonu, umożliwiając  ukrycie mebli w sposób uporządkowany.

Z korytarza komunikacyjnego schodami możemy dostać się na poddasze. Na poddaszu znajdują się 3 sypialnie, salon kąpielowy oraz pralnia z suszarnią i prasowalnią. Pokój od strony frontowej posiada okno w ścianie zewnętrznej, sypialnia na drugim końcu korytarza doświetlona jest oknami połaciowymi, posiada także przeszklenie z antresoli do salonu, co stanowi bardzo ciekawy element we wnętrzu. W pokojach jest możliwość wydzielenia niezależnych garderób.


RZUTY:Nowoczesna stodoła

PARTER  184,36 m²

PARTER MASTER BEDROOM  190,9 m²

PODDASZE 84,44 m² (powierzchnia użytkowa wg normy)


SCHEMATYCZNE PRZEKROJE:

 

 


WARIANTY, MINIMALNE WYMIARY DZIAŁKI:

Budynek można usytuować w kilku wariantach. Podstawowy wariant jest przy wjeździe od strony wschodniej, zachodniej oraz północnej  (Wariant 1 ). Jest możliwość zaprojektowania wjazdu i wejścia do budynku od strony południowej . 

Projekt dostępny jest również w wersji lustrzanego odbicia.

WARIANT 1  Wjazd od zachodu, wschodu i północy, minimalne wymiary działki  21,665 x 32,74 m*

 

*powyższe warianty obrazują minimalne wymiary działki, należy jednak uwzględnić również warunki lokalne- warunki zabudowy lub ograniczenia wynikające z MPZP i lokalnego sąsiedztwa


STANDARD BUDYNKU:

Budynek zaprojektowano w standardzie energooszczędnym zgodnie z Warunkami technicznymi 2021- ogrzewanie podłogowe za pośrednictwem powietrznej pompy ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

Dodatkowo prosty, dwuspadowy dach pozwala na montaż instalacji fotowoltaicznej w ilości nawet do 55 paneli co generuje moc ok. 17 kW. Na wizualizacjach zaprezentowano 20 paneli generujących ok. 7 kW mocy.


TECHNOLOGIA BUDOWY:

ŚCIANY:   dwuwarstwowe- bloczek z betonu komórkowego klasy 600 + styropian grafitowy, ściany wewnętrzne silikatowe
ELEWACJA:   ciemna i jasna deska opalana
STROP:   betonowy
SCHODY:  systemowe
DACH:   dachówka płaska ceramiczna lub betonowa


PREFABRYKOWANA STODOŁA

Zależy Ci na czasie, chciałbyś zbudować Stodołę w 3 miesiące ? Jest to możliwe w przypadku budowy z prefabrykatu. Projekt Stodoła współpracuje z firmami wykonawczymi w technologii ciężkiego prefabrykatu drewnianego oraz prefabrykatu keramzytowego . Jeśli interesuje Cię ten temat napisz do nas maila z informacją odnośnie lokalizacji inwestycji oraz którą technologią jesteś zainteresowany/a na : [email protected]


PROJEKT MOZNA ZAKUPIĆ POPRZEZ NASZ SKLEP:

Projekt Stodoła L+ [272m²]


Jesteś zainteresowany zakupem? Nie jesteś pewien czy projekt pasuje do działki? Chciałbyś wprowadzić zmiany? nowoczesna stodoła

Napisz do nas —>  KONTAKT