Koszt budowy dotyczy wszystkich budujących i bardzo często determinuje nasze wybory. Kontynuujemy więc nasze wpisy dotyczące kosztów budowy. Pozostałe wpisy dotyczące kosztów innych elementów domu typu stodoła znajdziesz tutaj:

Ile kosztuje budowa domu?


W tym wpisie poruszamy koszt budowy podjazdu z płyt wielkoformatowych. Koszt podjazdu jest dosyć znaczny, sami odkładaliśmy go w czasie właśnie ze względu na finanse i przez ponad 2 lata za podjazd służyło nam utwardzenie z tłucznia.

podjazd koszt

Jednocześnie odłożenie tej inwestycji w czasie uważamy za bardzo dobrą. Dlaczego? Ponieważ w tym czasie przemyśleliśmy na spokojnie wszystkie alternatywy i rozwiązania, przede wszystkim pomieszkaliśmy już trochę i lepiej poznaliśmy nasze potrzeby dotyczące podjazdu i strefy wejścia do domu. No i finalnie zebraliśmy budżet, który pozwolił nam wykonać podjazd tak jak chcieliśmy i z materiałów jakie chcieliśmy, bez kompromisów. Wiele osób budując się mówi zrób to od razu, potem nigdy nie będzie na to pieniędzy. Oczywiście tak byłoby najlepiej, najprościej o ile dysponujemy takim budżetem i planem. To drugie- plan- jest kluczowe! Bez niego możemy wydać jeszcze więcej, niepotrzebnie. No ale jako projektanci , chyba nie zdziwi Was, gdy powiemy, że na początku był…. projekt oczywiście 🙂 O projekcie, o samym otwartym podjeździe który zaprojektowaliśmy w modelowej stodole, jaki był główny zamysł, jakich użyliśmy materiałów pisaliśmy we wpisie:

Podjazd. Koncepcja, projekt i wykonanie


Przyszła więc pora, by przejść do konkretów i zliczyć całościowe koszty budowy podjazdu.

Wybrukowanej powierzchni było ok. 80 m2. Poniższe kwoty obejmują wszystkie prace wykonane w tym etapie- czyli wykończenie całej strefy wejścia, a należy pamiętać, że to nie tylko ułożenie kostki ale również: wszelkie krawężniki, obrzeża, najazdy; ułożenie kostki w śmietniku i wokół studni; “przedłużenie” studni teleskopem z żeliwnym włazem, aby otrzymać pożądany poziom, ułożenie geokraty przed ogrodzeniem, by uzyskać trawnik, ale też dodatkowe miejsca parkingowe.

Podjazd koszt budowy

Płyty betonowe Betard Quatto 80×80, 55 m2, 84 szt. ,14 palet 5225
Kostka betonowa Betard Pianola, format mieszany,  40m2, 2844,8
Transport 600
Geokrata 22m2 900
Koparka 1400
Tłuczeń 10 t (Potrzeba była większa, ale trochę materiału nam zostało z wcześniejszych prac) 700
Podsypka 14 t 840
Krawężnik najazdowy 9 szt. [15x22x100 cm] 200
Obrzeża 35 szt. [6x30x100] 401
Cement 0,5 t 205
Transport [obrzeża, krawężniki] 200
Kanalizacja, odwodnienie z garażu 100
Teleskop studni z żeliwnym włazem 2 szt. 300
Stalowa wycieraczka (mieliśmy w zapasach) 0
Impregnat do kostki Libet na 100 m2 800
Robocizna [kostka 80 m2, obrzeża, geokrata 22m2 , impregnacja] 7500

SUMA PODJAZD

22215,8*

*Kwota ta nie obejmuje nasadzeń i wypełnienia ozdobnym kamieniem.podjazd koszt


Co o tym myślicie o tej kwocie? Koszt budowy tego elementu jest niemały, tym samym, że nie zakłada jeszcze bramy, furtki etc. Jednak zmiana jest diametralna, wystarczy spojrzeć na powyższe zdjęcie i na to na początku wpisu. Podjazd podkreśla architekturę i po wybudowaniu tego elementu, poczuliśmy jakbyśmy odzyskali tą przestrzeń.

W następnym wpisie poruszymy kwestie ogrodzenia i zagospodarowania terenu pergoli wraz z kosztem tych elementów.


słowa kluczowe:

podjazd, nowoczesny podjazd, otwarty podjazd, koszt budowy 2020, ile kosztuje budowa domu, koszt budowy podjazdu, podjazd koszt, płyty wielkoformatowe, amerykański podjazd;

 

3 odpowiedzi na “Ile kosztuje budowa domu? Podjazd koszt budowy”

  1. ABC pisze:

    Czy nie należało na etapie kładzenia płyt i kostek przygotować elementów ogrodzenia, czyli wbić i zabetonować słupki albo wznieść murek? Ekipa stawiająca ogrodzenie będzie musiała zdjąć część płyt i wkopać się w ubite kamienie. Czy to się robi teraz inaczej?

    • Adam pisze:

      Cześć, najsensowniej wykonuje się to w kolejności o której piszesz. Ale tutaj już nie będzie ogrodzenia, takie jest załozenienie, że podjazd jest otwarty w stylu “amerykańskim”. Jakby kiedyś się odmieniło, będziemy kombinować, zostawiliśmy kabel przyłączeniowy w w części zielonej i ewentualnie tam też można wylać słupek, ale to tylko wariant B.

  2. Aneta pisze:

    Proszę o kontakt na priv. Piękna koncepcja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Mogą Cię również zainteresować:

Pozostańmy w kontakcie

Jeśli nie chcesz przegapić żadnego wpisu. Zapisz się do naszego newslettera, przesyłamy tylko konkrety i aktualne promocje.

Przy zapisie otrzymasz prezent darmowego e-book’a

Klucz do domu No.1 czyli 7 elementów, na które warto zwrócić uwagę projektując dom lub wybierając projekt typowy

Co słychać w Stodole