PROJEKT MOŻESZ ZAKUPIĆ POPRZEZ NASZ SKLEP, ZNAJDUJE SIĘ TAM RÓWNIEŻ AKTUALNY OPIS PROJEKTU

Projekt Stodoła M-L


174,89m² + 34,68 m² garaż

 • Powierzchnia użytkowa                                                            209,57 m²
 • Powierzchnia zabudowy budynku                                          189,56 m²
 • Wysokość budynku w kalenicy                                                8,38 m
 • Kąt nachylenia dachu                                                                45°
 • Powierzchnia dachu skośnego budynku                                279,32m²
 • Ogrzewanie- pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe.
 • Szerokość elewacji frontowej                                                  9,17 m
 • Długość elewacji bocznej (bez okapu)                                    22,79 m

WIZUALIZACJE:


WIZUALIZACJE WNĘTRZ:


BRYŁA:

Prosty dom dwukondygnacyjny typu nowoczesna stodoła, na planie prostokąta, przykryty dwuspadowym, symetrycznym dachem o kącie nachylenia 45°. Budynek utrzymany w jednolitej i minimalistycznej stylistyce. Przełamaniem jej jest duża, szklana fasada z wysuniętym dachem od strony tylnej ściany szczytowej. Fasada podzielona jest na dwie części umożliwiając montaż w dolnej części żaluzji fasadowych. Nad górną częścią wysunięty dach ogranicza penetrację promieni słonecznych oraz tworzy zadaszenie nad tarasem.

Budynek posiada bardzo prosty układ konstrukcyjny opierający się na czterech osiach, prosty dwuspadowy dach i  betonowy strop. Sprawia to, że dom jest łatwy i ekonomiczny w budowie.

Elewacja budynku z zastosowaniem białego tynku silikonowego. Uzupełniająco na wnękach tarasowych zastosowano, jasne drewno olejowane.  Istnieje możliwość dopasowania materiałów tak, by nawiązać do lokalnego kontekstu lub indywidualnych upodobań inwestora.

Projekt bazowy dopasowany jest to długich i wąskich działek z widokiem od strony tylnej ściany szczytowej. Poszczególne warianty zostały przedstawione poniżej.  Urbanistycznie budynek najlepiej pasuje do działki z wjazdem od zachodu lub wschodu, wtedy dłuższa połać budynku skierowana jest w kierunku południowym, dogodnie dla lokalizacji fotowoltaiki. Korzystne jest również usytuowanie na działkach z wjazdem od północy (Wariant 1). Budynek można dostosować również do działki z wjazdem od południa (Wariant 2)– przeniesienie bramy garażowej i drzwi wejściowych na dłuższą ścianę budynku. W przypadku konieczności powiększenia metrażu budynku, garaż można usytuować od strony bocznej, a powstałą przestrzeń w bryle głównej zaadaptować na pokoje mieszkalne lub biuro, gabinet. (Wariant L+)  dom stodoła

Projekt dostępny jest także w wersji lustrzanego odbicia.


FUNKCJA:

Budynek posiada prosty, czytelny układ funkcjonalny. Zadaszona strefa prowadzi do budynku. W strefie wejściowej znajduje się wygodny wiatrołap połączony z dwustanowiskowym garażem z pomieszczeniem technicznym. Całość rozplanowana jest na jednej osi komunikacyjnej zakończonej salonem. Przeszklenia doświetlają przestrzeń powiększając ją oraz zapewniając połączenie z działką i tarasami. W pierwszej części domu zlokalizowano główną sypialnię z prywatną łazienką i pojemną garderobą. Na końcu budynku znajduje się kuchnia połączona z jadalnią i salonem. Wygodna, przestronna kuchnia z duża wyspą wyposażona jest w spiżarnię. Salon otwarty jest na pełną wysokość do konstrukcji dachu oraz otwiera się na taras i  działkę poprzez duże przeszklenia od dwóch stron budynku. Fasada podzielona jest na dwie części, umożliwiając montaż na dolnej części żaluzji fasadowych, a nad górną częścią wysunięty dach ogranicza penetrację promieni słonecznych oraz tworzy zadaszenie nad tarasem. Obudowanie tarasu pozwala także na prywatność w przypadku niewielkiej odległości do bocznych granic działki i sąsiedniej zabudowy oraz osłania przed wiatrem. Zabudowę meblową planuje się we wnękach salonu, umożliwiając  ukrycie mebli w sposób uporządkowany.

Z korytarza komunikacyjnego schodami możemy dostać się na poddasze. Na poddaszu znajdują się 3 pokoje, salon kąpielowy oraz pralnia z suszarnią i prasowalnią ,dodatkowa garderoba. Skrajne pokoje posiadają od strony frontowej okno w ścianie zewnętrznej, od strony ogrodowej przeszklenie z antresoli do salonu.


RZUTY:Nowoczesna stodoła

PARTER 138,82 m²

PODDASZE 70,75 m²  (powierzchnia użytkowa wg normy)


SCHEMATYCZNE PRZEKROJE:

Stodoła M-L Przekrój


WARIANTY, MINIMALNE WYMIARY DZIAŁKI:

Budynek można usytuować w kilku wariantach. Podstawowy wariant jest przy wjeździe od strony wschodniej, zachodniej oraz północnej  (Wariant 1 ). Jest możliwość zaprojektowania wjazdu i wejścia do budynku od strony południowej . 

Projekt dostępny jest również w wersji lustrzanego odbicia.

WARIANT 1  Wjazd od zachodu, wschodu i północy, minimalne wymiary działki  16,17 x 30,79 m*

WARIANT 2 Wjazd od południa. Brama garażowa i wejście przeniesione na ścianę boczną budynku, minimalne wymiary działki  18,17 x 28,79m*

*powyższe warianty obrazują minimalne wymiary działki, należy jednak uwzględnić również warunki lokalne- warunki zabudowy lub ograniczenia wynikające z MPZP i lokalnego sąsiedztwa


STANDARD BUDYNKU:

Budynek zaprojektowano w standardzie energooszczędnym zgodnie z Warunkami technicznymi 2021 – ogrzewanie podłogowe za pośrednictwem powietrznej pompy ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

Dodatkowo prosty, dwuspadowy dach pozwala na montaż instalacji fotowoltaicznej w ilości nawet do 45 paneli co generuje moc ok. 13,5 kW.


TECHNOLOGIA BUDOWY:

ŚCIANY:   dwuwarstwowe- bloczek z betonu komórkowego klasy 600 + styropian grafitowy, ściany wewnętrzne silikatowe
ELEWACJA:   biały tynk silikonowy, jasne drewno
STROP:   betonowy
SCHODY:  systemowe
DACH:   dachówka płaska ceramiczna lub betonowa


KOSZTORYS UPROSZCZONY *

STAN ZERO :   61 654,87 zł
STAN SUROWY ZAMKNIĘTY:   378 683,8 zł
STAN DEWELOPERSKI wraz z tarasem:  658 202,56 zł

 • kwoty netto, w standardzie zgodnie z projektem, instalacjami, tarasem, (bez fotowoltaiki) wykonanie 2020, kosztorys szczegółowy w opracowaniu

PREFABRYKOWANA STODOŁA

Zależy Ci na czasie, chciałbyś zbudować Stodołę w 3 miesiące ? Jest to możliwe w przypadku budowy z prefabrykatu. Projekt Stodoła współpracuje z firmami wykonawczymi w technologii ciężkiego prefabrykatu drewnianego oraz prefabrykatu keramzytowego . Jeśli interesuje Cię ten temat napisz do nas maila z informacją odnośnie lokalizacji inwestycji oraz którą technologią jesteś zainteresowany/a na : [email protected]


PROJEKT MOZNA ZAKUPIĆ POPRZEZ NASZ SKLEP:

Projekt Stodoła M-L

Dodatkowo przy zakupie projektu oferujemy :

 • możliwość zakupu kosztorysu inwestorskiego wraz z obmiarem materiałów w cenie 250 zł
 • możliwość zakupu dodatkowego egzemplarza projektu w cenie 200 zł*

*Dodatkowy egzemplarz dostępny jest dla klientów zamawiających projekt lub posiadających już projekt. Możesz kupić maksymalnie dwa dodatkowe egzemplarze projektu.

 • dokumentacja w formie elektronicznej .pdf w cenie 200 zł*

*Możliwość zamówienia wyłącznie po zakupie pełnej dokumentacji projektowej. Projekt w pdf obejmuje część rysunkową projektu (nie zawiera opisu technicznego).


Jesteś zainteresowany zakupem? Nie jesteś pewien czy projekt pasuje do działki? Chciałbyś wprowadzić zmiany? nowoczesna stodoła

Napisz do nas —>  KONTAKT