PROJEKT MOŻESZ ZAKUPIĆ POPRZEZ NASZ SKLEP, ZNAJDUJE SIĘ TAM RÓWNIEŻ AKTUALNY OPIS PROJEKTU

Projekt Stodoła S+ Premium [188,37m²]


150,22 m² + 37,90 m² garaż

 • Powierzchnia zabudowy budynku                                    187,59 m²
 • Powierzchnia zabudowy garażu                                       46,27 m²
 • Całowita powierzchnia zabudowy                                    233,86 m²
 • Wysokość budynku w kalenicy                                          6,39 m
 • Kąt nachylenia dachu                                                          30 st.
 • Powierzchnia dachu budynku                                            267,63 m²
 • Ogrzewanie- pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe.
 • Szerokość elewacji frontowej (bez okapu)                       19,26 m
 • Długość elewacji bocznej (bez okapu)                              15,82 m

WIZUALIZACJE:BRYŁA:

Prosty, nowoczesny dom parterowy (z możliwością adaptacji poddasza), na planie prostokąta, przykryty dwuspadowym, symetrycznym dachem o kącie nachylenia 30° (kalenica równoległa do drogi dojazdowej).

Do budynku, od strony wjazdowej, dostawiono bryłę garażu (bryła jest niezależna i budynek może istnieć bez garażu). Bardzo prosty układ konstrukcyjny opierający się na trzech osiach, prosty dwuspadowy dach i drewniany strop sprawia, że dom jest łatwy i ekonomiczny w budowie. Elewacja budynku- nowoczesna i minimalistyczna, w ciemnej tonacji– Grafitowy łupek lub płytki włóknocementowe połączone z naturalnym odcieniem szarych desek. Istnieje możliwość dopasowania materiałów tak, by nawiązać do lokalnego kontekstu lub indywidualnych upodobań inwestora.

Urbanistycznie budynek pasuje do działki z wjazdem od północy. Istnieje możliwość zmiany lokalizacji garażu, tak by budynek pasował do wąskich działek z wjazdem od wschodu i zachodu. Projekt dostępny jest także w wersji lustrzanego odbicia.


FUNKCJA:

Budynek posiada prosty, czytelny układ funkcjonalny. W strefie wejściowej znajduje się wygodny wiatrołap oraz garderoba połączone pomieszczeniem technicznym z garażem. Z wiatrołapu wchodzimy do strefy dziennej domu z wygodnym salonem oraz kuchnią z dużą wyspą. Przy kuchni znajduje się spiżarnia. W drugiej części domu zlokalizowano trzy pokoje oraz główną sypialnię z garderobą i łazienką. Dom posiada wydzielone WC, a także dwie łazienki, jedną z nich jest łazienka prywatna dedykowana głównej sypialni (można zmienić ją na łazienkę ogólną).  W pomieszczeniu technicznym przewidziano miejsce na wszystkie niezbędne urządzenia oraz pralkę i suszarkę. Salon oraz wszystkie pokoje posiadają wyjście na taras i ogród. Salon dodatkowo otwarty jest na pełną wysokość, aż do konstrukcji dachu. W salonie jest możliwość umieszczenia reprezentacyjnych schodów w przypadku adaptacji poddasza.


RZUTY:

PARTER  188,12 m²

PODDASZE NIEUŻYTKOWE  53,05 m² (mozliwość adaptacji)


MINIMALNE WYMIARY DZIAŁKI:

Budynek można usytuować w kilku wariantach, podstawowym przy wjeździe od strony północnej  (Wariant 1 i Wariant 2) oraz wjazd od wschodu i zachodu (Wariant 3). Przy rezygnacji z garażu mamy możliwość usytuować budynek na krótszej działce. Projekt dostępny jest również w wersji lustrzanego odbicia.

WARIANT 1  Wjazd od północy, minimalne wymiary działki  27,26 x 24,90 m

WARIANT 2 Wjazd od północy, dwie skrajne ściany (oś 1 i 3) bez okien, minimalne wymiary działki  25,26 x 24,90 m

WARIANT 3 Wjazd od wschodu lub zachodu, garaż przeniesiony na boczną ściany budynku. Minimalne wymiary działki 18,71 x 34,42. Układ podobny jak w przypadku projektu Stodoła S+ Long


STANDARD BUDYNKU:

Budynek zaprojektowano w standardzie energooszczędnym- ogrzewanie podłogowe za pośrednictwem powietrznej pompy ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

Dodatkowo prosty, dwuspadowy dach pozwala na montaż instalacji fotowoltaicznej w ilości nawet do 51 paneli co generuje moc ok 15 kW. Na wizualizacjach zaprezentowano 20 panele generujące ok. 7 kW mocy.


TECHNOLOGIA BUDOWY

ŚCIANY:   dwuwarstwowe- bloczek z betonu komórkowego + styropian, ściany wewnętrzne silikatowe
ELEWACJA:   tynk + beton architektoniczny
STROP:   drewniany- łącznie z więźbą dachową
SCHODY:  brak (możliwość umieszczenia schodów systemowych w przypadku adaptacji poddasza)
DACH:   dachówka ceramiczna lub betonowa


KOSZTORYS UPROSZCZONY *

STAN ZERO :   65 050 zł
STAN SUROWY ZAMKNIĘTY:   272 774 zł
STAN DEWELOPERSKI wraz z tarasem:  566 550 zł

 • kwoty netto, w standardzie zgodnie z projektem, stropem drewnianym, instalacjami, tarasem, (bez fotowoltaiki)wykonanie 2019

PREFABRYKOWANA STODOŁA

Zależy Ci na czasie, chciałbyś zbudować Stodołę w 3 miesiące ? Jest to możliwe w przypadku budowy z prefabrykatu. Projekt Stodoła współpracuje z firmami wykonawczymi w technologii ciężkiego prefabrykatu drewnianego oraz prefabrykatu keramzytowego . Jeśli interesuje Cie ten temat  napisz do nas na maila która technologia Cie interesuje oraz w jakiej lokalizacji na: [email protected]


PROJEKT MOZNA ZAKUPIĆ POPRZEZ NASZ SKLEP:

Projekt Stodoła S+ Premium [188,37m²]


Dodatkowo przy zakupie projektu oferujemy :

 • możliwość zakupu dodatkowego egzemplarza projektu w cenie 200 zł*

*Dodatkowy egzemplarz dostępny jest dla klientów zamawiających projekt lub posiadających już projekt. Możesz kupić maksymalnie dwa dodatkowe egzemplarze projektu.

 • dokumentacja w formie elektronicznej .pdf w cenie 200 zł*

*Możliwość zamówienia wyłącznie po zakupie pełnej dokumentacji projektowej. Projekt w pdf obejmuje część rysunkową projektu (nie zawiera opisu technicznego). 


Jesteś zainteresowany zakupem? Nie jesteś pewien czy projekt pasuje do działki? Chciałbyś wprowadzić zmiany?

Napisz do nas —>  KONTAKT