PROJEKT MOŻESZ ZAKUPIĆ POPRZEZ NASZ SKLEP, ZNAJDUJE SIĘ TAM RÓWNIEŻ AKTUALNY OPIS PROJEKTU

Projekt Stodoła z Atrium


 

209,28 m² + 42,25 m² garaż

  • Powierzchnia użytkowa                                                              251,54 m²
  • Powierzchnia zabudowy budynku                                            317,33 m²
  • Wysokość budynku w kalenicy                                                     5,39 m
  • Kąt nachylenia dachu                                                                           30°
  • Powierzchnia dachu budynku                                                   423,53 m²
  • Ogrzewanie- pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe
  • Szerokość elewacji frontowej                                                      19,84 m
  • Długość elewacji bocznej (bez okapu)                                        19,84 m

WIZUALIZACJE:


BRYŁA/ZAŁOŻENIA:

Prosty dom parterowy typu nowoczesna stodoła na planie kwadratu z atrium, przykryty dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 30°.  Budynek utrzymany w jednolitej i minimalistycznej stylistyce. Przełamaniem stonowanej, prostopadłościennej formy jest przeszklona strefa tarasu oraz wewnętrzne zielone atrium. Atrium można zadaszyć tworząc ogród zimowy wewnątrz domu. Istnieje możliwość rezygnacji z dachu dwuspadowego i zaprojektowania dachu płaskiego (w przypadku dopuszczenia w MPZP lub WZ)

Budynek posiada bardzo prosty układ konstrukcyjny oparty na jednakowym module, prosty dwuspadowy dach- prefabrykowane więzary. Sprawia to, że dom jest łatwy, szybki i ekonomiczny w budowie.

Elewacja budynku z zastosowaniem cegły ciętej lub płytek klinkierowych ciekawie kontrastuje z nowoczesną formą budynku. Uzupełniająco na wnękach tarasowych zastosowano jasne drewno-modrzew syberyjski olejowany. Istnieje możliwość dopasowania materiałów tak, by nawiązać do lokalnego kontekstu lub indywidualnych upodobań inwestora.

Projekt bazowy dopasowany jest do działek z widokiem lub ogrodem od strony tylnej i bocznej. Poszczególne warianty zostały przedstawione poniżej. Urbanistycznie budynek najlepiej pasuje do działki z wjazdem od północy, wschodu i zachodu. Przy takim usytuowaniu główne przeszklenia ustawione są w stronę ogrodową działki oraz południa.

Projekt dostępny jest w wersji podstawowej prezentowanej na stronie oraz w wersji lustrzanego odbicia. dom parterowy


UKŁAD FUNKCJONALNY/FUNKCJA:

Budynek posiada prosty, czytelny układ funkcjonalny. Całość funkcji rozplanowana jest wokół zielonego atrium stanowiącego centrum założenia. Atrium pełni funkcję doświetlającą oraz zapewniającą stały kontakt z zielenią wewnątrz budynku. Może stanowić również prywatną, intymną część zewnętrznego tarasu. Atrium opcjonalnie można zadaszyć tworząc ogród zimowy w budynku. Zadaszone wejście do budynku znajduje się pośrodku elewacji frontowej. W strefie wejściowej zaprojektowano wygodny wiatrołap z garderobą, połączony z dwustanowiskowym garażem poprzez pomieszczenie techniczne. W części komunikacyjnej znajduje się hol, z którego mamy widok na atrium oraz wejście do gabinetu po lewej lub do części dziennej domu po prawej. Boczne skrzydło budynku to przestronna kuchnia z oknem na stronę frontową z dużą wyspą i spiżarnią, jadalnia oraz salon. Salon z jadalnią przeszklone są, doświetlone  z dwóch stron.  Salon otwarty jest na pełną wysokość do konstrukcji dachu, co nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Przeszklenia doświetlają przestrzeń powiększając ją oraz zapewniając połączenie z działką i  zielenią, praktycznie w każdym miejscu w domu. W bezpośrednim sąsiedztwie salonu znajduje się zadaszony taras, otwierający się na działkę. (Rezygnując z tego tarasu, można w tym miejscu również stworzyć dodatkową przestrzeń np. strefę spa lub pokój telewizyjny). W pozostałej części budynku znajduje się główna sypialnia z prywatną łazienką i garderobą, trzy pokoje, łazienka oraz pralnia.


RZUTY: Dom parterowy

PARTER 251,54 m²


SCHEMATYCZNE PRZEKROJE:


WARIANTY, MINIMALNE WYMIARY DZIAŁKI:

Projekt dostępny jest również w wersji lustrzanego odbicia.

Wjazd od północy, wschodu i zachodu, minimalne wymiary działki  26,84 x 28,84 m*

dom parterowy usytuowanie

*powyższe warianty obrazują minimalne wymiary działki, należy jednak uwzględnić również warunki lokalne- warunki zabudowy lub ograniczenia wynikające z MPZP i lokalnego sąsiedztwa


STANDARD BUDYNKU:

Budynek zaprojektowano w standardzie energooszczędnym zgodnie z Warunkami technicznymi 2021- ogrzewanie podłogowe za pośrednictwem powietrznej pompy ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

Dodatkowo prosty, dwuspadowy dach pozwala na montaż instalacji fotowoltaicznej na połaciach południowych oraz zachodnich.  Na wizualizacjach zaprezentowano 32 panele  generujące ok. 10 kW mocy.


TECHNOLOGIA BUDOWY:

ŚCIANY:   dwuwarstwowe- bloczek z betonu komórkowego klasy 600 + styropian grafitowy, ściany wewnętrzne silikatowe
ELEWACJA:   płytki klinkierowe, jasna deska drewniana olejowana
STROP:   drewniany, część więzaru dachowego
DACH:   prefabrykowane więzary dachowe ,dachówka płaska ceramiczna lub betonowa


PREFABRYKOWANA STODOŁA

Zależy Ci na czasie, chciałbyś zbudować Stodołę w 3 miesiące? Jest to możliwe w przypadku budowy z prefabrykatu. Projekt Stodoła współpracuje z firmami wykonawczymi w technologii ciężkiego prefabrykatu drewnianego oraz prefabrykatu keramzytowego . Jeśli interesuje Cię ten temat napisz do nas maila z informacją odnośnie lokalizacji inwestycji oraz którą technologią jesteś zainteresowany/a na : [email protected]


PROJEKT MOZNA ZAKUPIĆ POPRZEZ NASZ SKLEP:

Projekt Stodoła z Atrium


Dodatkowo przy zakupie projektu oferujemy :

  • możliwość zakupu dodatkowego egzemplarza projektu w cenie 200 zł*

*Dodatkowy egzemplarz dostępny jest dla klientów zamawiających projekt lub posiadających już projekt. Możesz kupić maksymalnie dwa dodatkowe egzemplarze projektu.

  • dokumentacja w formie elektronicznej .pdf w cenie 200 zł*

*Możliwość zamówienia wyłącznie po zakupie pełnej dokumentacji projektowej. Projekt w pdf obejmuje część rysunkową projektu (nie zawiera opisu technicznego). 


Jesteś zainteresowany zakupem? Nie jesteś pewien czy projekt pasuje do działki? Chciałbyś wprowadzić zmiany? nowoczesna stodoła

Napisz do nas —>  KONTAKT