Podczas budowy wszystko dzieje się bardzo szybko i zmienia się z dnia na dzień. Dodatkowo oprócz codziennej pracy, dochodzi wiele innych obowiązków i bieżących problemów budowlanych do rozwiązania. Stąd nasz harmonogram wypełnia się po brzegi,  w opracowaniu mamy kilka artykułów, które lada chwila ujrzą światło dzienne. Ale w międzyczasie pokażemy kilka  migawek z budowy by nie robić zaległości. Budowa ścianek kolankowych, konstrukcji dachu -więźby . 21 dni od 06.04.2017-27.04.2017

8 odpowiedzi na “Fotorelacja 21 dni na budowie: konstrukcja dachu”

 1. […] zsumować to wszystko wyszłyby z 4 dni. Pierwszą część budowy więźby dachowej pokazaliśmy tutaj. Od tamtego czasu dach budynku został nakryty membraną oraz zamontowano łaty i przygotowano go […]

 2. […] W poprzednich wpisach pokazaliśmy roboty murarskie i betonowe poprzedzające  konstrukcję dachu tutaj, zakrycie membraną i montaż stolarki tutaj Wszystko bardzo szybko się rozwijało, jednak […]

 3. Marcin N pisze:

  Drewno na więźbę to sosna dodatkowo impregnowana? Jakiś specjalny impregnat?Zazwyczaj są koloru zielonego:)

  • projektstodola pisze:

   Tak, była impregnowana standardowo, a impregnat można zamówić dowolny są zielone , brązowe i bezbarwne 🙂

 4. Radosław pisze:

  Czy mógłbym prosić o szczegóły techniczne płaskiego dachu nad garażem ?

 5. JarosławB pisze:

  Bardzo fajny artykuł 🙂 moja rodzina zajmuje się dekarstwem od pokoleń. Nie jest to taka prosta sprawa jak by się wydawało po przeczytaniu artykułów w Internecie. Jednak nie ma nic lepszego jak duma po samodzielnym zrobieniu podbitki dachowej pcv i nie musiałem wydawać krocia na fachowców, jedynie poniosłem koszt materiałów:) co prawda robiłem ją pod fachowym okiem mojego taty, ale i tak satysfakcja ogromna!

 6. Konrad pisze:

  Czy obecnie, z perspektywy czasu, uważacie Państwo nieocieplenie dachu garażu oraz konstrukcję lekką drewnianą dachu garażu za rozwiązanie właściwe, warte zaoszczędzenia i w pełni funkcjonalne? Czy w obecnej chwili zdecydowalibyście się na garaż z ocieplonym, żelbetowym stropem i taki jest teraz standard Państwa projektów?

  • Adam pisze:

   Cześć,
   Drewniany dach, byśmy z powodzenie wykonali jeszcze raz. Izolacja dachu rzeczywiście czasem by się przydała nie ze względu na zimno, ale na nagrzewanie się dachu latem.
   Wykonując konstrukcję drewnianą dachu, możemy dużo zaoszczędzić, taką konstrukcją zazwyczaj proponujemy w projektach. Niestety czasem ogranicza nas rozpiętość, potrzebne jest podparcie belką stalową lub strop współpracuje z innymi elementami konstrukcyjnymi wtedy przechodzimy na strop betonowy.
   To wszystko to kwestia budżetu i kompromisów, szkoda jest inwestować w garaż, lepiej dołożyć do domu:) .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Mogą Cię również zainteresować:

Pozostańmy w kontakcie

Jeśli nie chcesz przegapić żadnego wpisu. Zapisz się do naszego newslettera, przesyłamy tylko konkrety i aktualne promocje.

Przy zapisie otrzymasz prezent darmowego e-book’a

Klucz do domu No.1 czyli 7 elementów, na które warto zwrócić uwagę projektując dom lub wybierając projekt typowy

Co słychać w Stodole